Najlepsze gry bez mikropłatności na smartfona

Najlepsze gry bez mikropłatności na smartfona
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo tego, że żyjemy w czasach, w których mikropłatności wdarły się nawet do gier w pełni płatnych, są na rynku jeszcze produkcje wystrzegające się tego procederu. Poznaj najlepsze tytuły mobilne, w które zagrasz na swoim smartfonie w pełni bezpłatnie i bez żadnych wyskakujących okienek zachęcających do zakupów zewnętrznych!

„Data Wing” – minimalizm dla każdego

„Data Wing” to gra mobilna czerpiąca garściami z produkcji wyścigowych. Nie jest to typowa produkcja, w której jeździ się samochodem po wąskich drogach i ściga się ze wszystkimi wokół. Tym razem wcielasz się w rolę małego trójkąta, który musi rywalizować z innymi. Musisz dotrzeć do celu przed przeciwnikami, aby przekazać dalej zdobyte informacje. „Data Wing” nie tylko wciąga rozgrywką, lecz także ma interesującą fabułę! Jest w pełni za darmo, ma system zadań i misji, a nawet opowiada historię, która może zaskoczyć niejednego gracza.

„Mekorama” – dobra gra pobudzająca myślenie

Gry logiczne pomagają pobudzić pracę szarych komórek i zmobilizować je do działania, np. przed ciężkim dniem pełnym pracy. „Mekorama” to idealna produkcja dla tych, którzy lubią się relaksować, jednocześnie mobilizując swój mózg do pracy. Gra bawi się perspektywą, dlatego trzeba w niej kręcić telefonem czy też przestawiać klocki na różne sposoby. Podczas rozgrywki bohater musi dotrzeć do celu. To, jak do tego doprowadzisz, to wyłącznie Twoja sprawa. „Mekorama” jest w pełni darmowa – zarówno wszystkie plansze, jak i edytor map – jednak twórców można wesprzeć dowolnym datkiem, jeśli odczuwa się taką potrzebę.

„OpenTTD” – strategie ekonomiczne przeżywają swoją kolejną młodość!

Strategie ekonomiczne to gry, które od początku istnienia elektronicznej rozgrywki wybijały się przed szereg. Miały swoje lepsze i gorsze momenty, ale w końcu znalazły dla siebie miejsce, w którym czują się najlepiej – wiele strategii ekonomicznych wylądowało na małych ekranach smartfonów. Jedną z gier tego typu jest „OpenTTD” – produkcja w pełni wyzbyta mikropłatności, a zdobyć ją można bez żadnych opłat. Zadaniem gracza jest zarządzanie całym miastem w taki sposób, aby doprowadzić je do świetności. W pełni za darmo można samodzielnie przechodzić fabułę lub grać ze znajomymi w trybie multiplayer.

„Transmission” – minimalizm w grze logicznej

Kolejna gra w tym zestawieniu, która pozwala pobudzić komórki mózgowe. Tym razem czas na „Transmission”. To tytuł, który nie ma mikropłatności, nic nie kosztuje, ale kupuje graczy swoją angażującą rozgrywką i przyjemną, minimalistyczną, kolorową grafiką. W tej produkcji jest naprawdę wiele darmowych łamigłówek, które wciągają i pozwalają na wielogodzinną zabawę. Warto jednak zaznaczyć, że „Transmission” nie jest najnowszą grą i nie ma już aktualizacji. Po zakończeniu wszystkich łamigłówek nie można bawić się dalej. Wtedy warto przeskoczyć do kolejnej gry z tego zestawienia, która pozwoli wypocząć głowie po intelektualnym wysiłku.

„Father and Son” – przygodowa gra bez żadnych opłat

Na sam koniec zostawiliśmy grę przygodową, która może w wielu obudzić chęć do poznania starożytnej historii. W produkcji „Father and Son” gracz podróżuje po Rzymie, w którym poznaje jego historię, walecznych bohaterów, bitwy i wojny, a przy okazji mierzy się z trudną relacją ojca z synem. To gra dla dużych i małych, z których każdy wyciągnie dla siebie coś wartościowego.

Zdj. główne: PhotoMIX Company/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*