Prawie 80% internautów płaci za VOD – czy treści na żądanie wyprzedzą TV?

Prawie 80% internautów płaci za VOD – czy treści na żądanie wyprzedzą TV?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia sprzyja serwisom VOD. Jak wynika z raportu IRCenter, 74% polskich internautów opłaca treści na żądanie. Nic dziwnego, to ogromny komfort dla użytkowników i szeroka propozycja z wielu platform.

Rewolucja w telewizji za sprawą kluczowych serwisów

Wśród najpopularniejszych platform są oczywiście Netflix, HBO Go oraz Amazon Prime. Niedawno, bo ponad rok temu, wystartował także kanał od Disney. Świadczy to o tym, że rośnie popularność serwisów VOD nie tylko na całym świecie, ale także w Polsce.

Za co użytkownicy uwielbiają serwisy VOD? Przede wszystkim spełniają one oczekiwania widzów, którzy mają ochotę oglądać dany tytuł w danym momencie i na konkretnym urządzeniu. Seriale czy filmy dostępne są zarówno na telewizorze, jak i tablecie czy smartfonie. Nie trzeba czekać do konkretnej godziny, wystarczy kilka kliknięć. Poza tym, serwisy proponują coraz więcej treści i formatów. Oprócz seriali i filmów, dostępne są również koncerty, wydarzenia kulturalne, sportowe, a także podcasty.

Według najnowszych badań, tradycyjna telewizja wyparta jest przez nowoczesne technologie już w ponad 30 krajach świata.

– Telewizja linearna pozostanie tylko do relacjonowania rzeczy, które dzieją się na żywo, wydarzeń sportowych czy społecznych, które trzeba konsumować w danym momencie. Być może tradycyjna telewizja pozostanie też zjawiskiem socjalnym. Przykładowo cała rodzina ma w niedzielę taki rytuał, że siada i razem ogląda swój ulubiony serial – mówi agencji Newseria Biznes Maciej Kowalski, członek zarządu Blackburst.

Źródło: Newseria

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*