Co zrobić, aby w długoletni związek nie wkradła się rutyna?

Co zrobić, aby w długoletni związek nie wkradła się rutyna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zakochanie się jest jak posiadanie nowej zabawki z wieloma sekretnymi przegródkami do odkrycia. To ekscytujące i jest to coś, co Cię całkowicie pochłania i fascynuje. Z czasem jednak fascynacja zaczyna słabnąć, a w życie wkrada się rutyna. Jest to wtedy frustrujące i niebezpieczne dla Twojej relacji.

Wszyscy doświadczyliśmy podobnej rutyny z naszymi długoletnimi partnerami i partnerkami. Zwłaszcza, gdy mieszkacie razem, rutyna często przejmuje kontrolę nad życiem. Wstajesz, idziesz do pracy, gotujesz (lub zamawiasz, jeśli pracujecie). A Twoje wieczory poza domem? To kolacja w tej samej starej knajpie w okolicy lub napoje w lokalnym pubie. Tygodnie zaczynają się powtarzać, a Ty czekasz na te szczyty w kalendarzu: święta, imprezy, wakacje. Jak przełamać ten cykl?

Przejście takiej rutyny nie oznacza, że ​​coś jest nie tak z waszym codziennym życiem (lub związkiem). To po prostu coś, co się dzieje, gdy codziennie jesteś z tą samą osobą. I nie mówimy, że rutyna jest nudna, ponieważ większość z nas lubi przewidywalność (czujemy się pewniej i bezpieczniej, kiedy wszystko jest zaplanowane i stabilne), ale czasami trzeba trochę zerwać z tą przewidywalnością i wprowadzić coś nowego do naszego życia. 

Planuj podwójne randki, wycieczki grupowe, randkowe noce i weekendowe wycieczki z przyjaciółmi. Zacznij też spędzać więcej czasu osobno. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby mieć własne życie, jednocześnie budując to wspólne. 

Sprawdź kilka poniższych sztuczek, które z pewnością pomogą wam wyjść z rutyny:

Planuj z przyjaciółmi

Ważne jest, aby zaplanować wieczory z podwójną randką z innymi parami lub samotne wypady tylko ze swoimi znajomymi. Posiadanie tej zewnętrznej interakcji społecznej utrzymuje nieustannie Twoje silne więzi. Pamiętaj tylko, aby zachować równowagę między czasem dla przyjaciela a czasem dla partnera. Nadal musisz włożyć wysiłek i poświęcić czas tylko swojemu partnerowi/partnerce, aby ciągle budować i podtrzymywać związek.

Zaplanuj wyjątkową randkę lub wycieczkę

Zrezygnuj ze swojej ulubionej restauracji na rzecz tej, w której jeszcze nie byłeś. Zaoszczędź pieniądze i zarezerwuj weekendowy wypad lub wakacje w miejscu, na które nie możesz się doczekać. Jeśli nie chcesz wydać reszty oszczędności poświęć kilka dni i wybierz się w podróż donikąd. Po prostu wsiądź do samochodu i jedź tam, gdzie Cię nogi poniosą. 

Zaplanuj czas dla siebie

Wspomnieliśmy o tym już wcześniej i powiemy to jeszcze raz: w związku musisz być sobą i musisz mieć swoją przestrzeń. Musisz być niezależny (chociaż możesz polegać na swoim partnerze lub swojej partnerce) i musisz zachować zdrowy rozsądek, spędzając czas tylko z sobą raz na jakiś czas. Wyłącz komórkę i idź pobiegać samemu (lub cokolwiek innego). Zapewniamy, że to cudowne uczucie. Ta chwila rozłąki wpłynie pozytywnie na Twoją relację.

Uprawiaj seks

Tak, można to zaplanować. Zgodnie z wieloma badaniami ma to ogromny wpływ na relację. Można to zbadać także w swoim związku przyznać, że w brakuje w nim seksu i faktycznie pracować nad jego naprawieniem. Warto sięgnąć po różne suplementy, jak viagra lub kamagra, które na pewno pozytywnie wpłyną na pożycie seksualne.

Spróbuj nowych rzeczy

Zwłaszcza jeśli niektóre z nich są zabawą. Kiedy te nowe zajęcia są przyjemne, zwykle zwiększa to wasze wzajemne przywiązanie i macie więcej wspólnego, aby pomóc dalej budować związek. A jeśli przedsięwzięcie jest czymś z nutą adrenaliny, na przykład wybranie się na szaloną kolejkę górską, skoki spadochronowe, a nawet spróbowanie egzotycznej kuchni, Twoje ciało uwalnia hormony, które łączą was ze sobą.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*