Darty, a może golf – czy dyscypliny hobbystyczne mogą pojawiać się na IO?

Darty, a może golf – czy dyscypliny hobbystyczne mogą pojawiać się na IO?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakiś czas temu mówiło się o darcie w kontekście igrzysk olimpijskich. Czy ta, a także inne dyscypliny hobbystyczne mają szansę w przyszłości zagościć na prestiżowym czempionacie?

Darty na igrzyskach?

Miłośnicy darta zastanawiają się, czy ich ulubiona dyscyplina może znaleźć się w programie igrzysk olimpijskich. Na ten temat dobitnie wypowiedział się przed kilkoma laty Barry Hearn. Szef PDC w mocnych słowach stwierdził wówczas, że istniałaby taka możliwość – pod warunkiem, że MKOl nie będzie ingerować w wizerunek darta.

Jest to jednak właściwie niemożliwe, bowiem – jak stwierdził sam Hean – dart to jedyny sport na świecie, któremu towarzyszy prawdziwa impreza. Siedzący na trybunach kibice mają możliwość m.in. spożywania alkoholu. Nikt ze świata darta z pewnością nie zmieni realiów na rzecz włączenia tej dyscypliny do IO.

Powrót golfa na IO

Doskonały przykład na to, że dyscypliny hobbystyczne z powodzeniem mogą pojawiać się na igrzyskach, stanowi golf. Ten elitarny sport powrócił na międzynarodowy turniej w 2016 roku w Rio de Janeiro po aż 102 latach nieobecności! Golf znalazł się też w programie letnich igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio i na chwilę obecną jest jedną z pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich.

Zdj. główne: Anastase Maragos/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*